ÉVVÉGI beszámoló a 2025. évről

Kedves Karolina-család!

Hit nélkül olyan természetesnek tűnik, hogy lezárunk egy esztendőt és egy újat kezdhetünk. Hittel viszont

nagyon nagy hálával állunk az Úr elé, hogy megőrzött minket, és további új lehetőségekkel ajándékoz

meg.

Ezt az alkalmat felhasználva mindannyian köszönjük a közösség minden tagjának a segítőkészséget és

a sok szolgálatot.

2025-ben elköszöntünk Ferenc pápától. Köszönjük a „kisemberek” felé forduló szolgálatát. Köszönjük két

magyarországi útját és annak gyümölcseit. Új vezetőnket, Leó pápát is Dél-Amerikából és a szegények

közül ajándékozta nekünk a Jóisten.

A jubileumi szentév lehetőségeit, kegyelmeit hálásan köszönjük.

Köszönjük Justin atya szolgálatát a ½ 10-es családos misén, a vasárnap esti szentbeszédeket Birher

Nándor diakónus testvérünknek. Végh Pálnak köszönjük a szombat reggeli igeliturgiák szolgálatát.

Örömmel adunk hálát a keresztelőkért: ápr. 27-én Pálinkás Márton, júl. 12-én Gyulai Péter, szept. 20-án

Csízy Bendegúz, okt. 5-én Kerekes Ágoston, nov. 23-án Csillag Samu részesült kápolnánkban a

keresztség szentségében.

Gyakorló hívő családok 10 kisgyermeke volt elsőáldozó május 18-án: Botár Márton, Dobos Panna, Dobos

Hanga, Kárpáti-Molnár Péter, Kósa Jakab, Nedetzky Ferenc, Pomozi Rozina, Rudolf Marcell, Rudolf Viktor

és Vona Vince. Köszönjük a gyerekek felkészítését Csóka Andrásnak.

Aranylakodalmat, ötvenedik házassági évfordulójukat ünnepelték szeptember elején Bittsánszky Ádám

és Ágota, szeptember közepén pedig Becker Gábor és Klára.

Halottaink: májusban Csóka Irénke, augusztusban Pilissy Lajos és Fejes Kálmán.

Köszönjük, hogy idén is sokan vállalták a lelki örökbefogadás imáját. Boldogok lehetnek azok a

gyerekek, akiket hetente az édesapák imája és az édesanyák imája kísér.

A felnőtthittan keretében Birher Nándor diakónus testvérünk szolgálatával együtt Katona István atya „Az

imádság iskolája” című könyve alapján tartottunk sorozatot 14-16 fő részvételével.

Köszönjük az elsőcsütörtöki hivatásokért való imát, és havonta a taizéi imaórát.

Köszönjük a szentségimádáson részt vevők imáit, a szentségőrök szolgálatát, a hétköznapi és a

vasárnap esti hűséges rózsafüzérimákat, ami a kápolna közösségének egy nélkülözhetetlen imádságos

hátteret ad.

Nagyböjtben Nagy Sándor tabáni plébános, advent kezdetén pedig Tampu Józsefkrisztinavárosi

plébános tartott komoly, mély lelkigyakorlatos délutánt kápolnánkban.

Rendszeresen ajánlottunk fel szentmiséket új hivatásokért, nemzeti ünnepeinken hazánk hívő jövőjéért

és a békéért.

Cserkészcsapatunk idén nyáron Tata mellett, Tardoson táborozott. Különleges ajándék volt, hogy ebben

az évben a szülők is betekintést nyerhettek a cserkészek tábori életébe. Köszönjük az adományokból

tavaly elkészült cs(erkész)otthont, melyet nagy örömmel használnak a fiatalok. Hálásan köszönjük

Göncz Gáspár csapatparancsnoknak és az összes vezetőnek egész évi felelősségteljes munkáját.

A házasságokat megújító tavaszi házaskurzus szervezését köszönjük a házigazdáknak.

Jól sikerült áprilisban a Karolina Bál. Köszönjük a szervezést, a háttérmunkákat elsősorban Horváth

Álmosnak.

Köszönjük az áldoztatók, a felolvasók és a ministránsok szolgálatát a hétköznapi és a vasárnapi

szentmiséken.2025. évi beszámoló A Heti Híradó 1214. számának melléklete

Nagy ajándék a zenei szolgálat kápolnánkban. Hálás köszönet érte Kiss Jánosnak és Schuszter Júliának

(orgona), a gitárosoknak (Kollár Ágnes és Merkel Gábor koordinálásával), az énekkarnak, a vasárnap

reggeli szentmisén pedig Vancsura Angyalkának.

Nagy ajándékot kapott a magyar egyház szeptember elején Bódi Mária Magdolna boldoggá avatásával,

és sokan nézték meg a kápolnai kiállítást a szintén boldoggá avatott Carlo Acutis-ról

A régi ifjúsági közösségekkel együtt köszöntöttük Györgydeák Márton atyátgyémántmiséjén.

Köszönjük a nagysikerű bakonybéli kirándulás szervezését Mészáros Péternek, a támogatást pedig a

Karolina Egyesületnek.

Idén nem a nagy közösség, hanem a kisgyerekesek tartottak néhánynapos nagyon jókedvű nyári tábort

Leányfalun.

A SarokPont fenntartásának gondjaiért köszönet illeti Szabó Zsoltot, valamint a Karolina Egyesület és a

Dr. Boda László Alapítvány által nyújtott hátteret. Köszönjük Szabó Cecília gondoskodó, háziasszonyi

szolgálatát. Számos esemény zajlott idén is a SarokPontban, pl. bibliodráma, hittanórák, kiállítások,

teadélutánok, előadások, koszorúkészítés, a cserkészek és a kisközösségek programjai, családi

események, szeniortorna, családos tízórai.

Adventben ismét megvalósulhatott a szálláskeresés, köszönjük a családoknak a részvételt és Végh

Pálnak a szervezést.

A pásztorjáték nagy élmény volt a kicsiknek, de még inkább a szereplőknek. Hálásan köszönjük Szemán

Andreának és Nardai Katalinnak a betanítást, a szülőknek pedig a háttérmunkát és a próbákkal járó

áldozatvállalást.

Köszönjük a kommunikációs csoport munkáját, a friss tájékoztató plakátokat, a Heti Híradó, a honlap,

a levelezőlista, a Kitekintő és a Facebook mögött meghúzódó sok munkát és rászánt időt főként Salacz

Nadine-nak, Halászné Vukovich Évának, Nardai Katalinnak, Simon Andrásnak, Vancsura Zsoltnak és

Mészáros Péternek.

Az újságokat, könyveket köszönjük Baráth Évának és Sulyok Anikónak.

Csodálatos ajándék, hogy a kápolnánkat magunk takarítjuk. Köszönjük a kápolnát takarító családok,

csoportok szolgálatát, Futakfalvi Beának pedig a sokéves koordinálást. 2026-tól Pásztor Virág veszi át a

szolgálatot. Köszönjük a háttérben végzett javító-karbantartó munkákat Végh Pálnak és Mártának.

Köszönjük a sekrestyési szolgálatot Tapodi Gabriellának, Fullár Gyulának, Végh Pálnak és Mártának,

Becker Gábornak, Nardai Katalinnak és Kárpáti Viktóriának.

A Karitász-munkatársak szolgálatát, figyelmét köszönjük, különösen Brunner Noéminek és Márialigeti

Katalinnak. Volt „garázsvásár”, iskolakezdéskor „sulibörze”, nagyböjti és karácsonyi adománygyűjtés azok

számára, akik egyszerűbben élnek. A ruhagyűjtéskor óriási mennyiségű gyermek- és felnőttholmi gyűlt

össze és került az arlói gyerekekhez és a máltaiak közvetítésével Kárpátaljára.

Köszönjük a perselyadományokat, melyet a megnövekedett rezsiköltségek miatt továbbra is kérünk a

kápolna és a SarokPont fenntartásához. Egyénileg hálásan köszönöm az autóra összegyűjtött pénzt, mert

nagyon segíti szolgálatomat.

Az Úrnak nagyon sok ajándékáért kell hálát adnunk. Köszönjük, hogy nem emberi elismerésért, nem

emberi dicséretért, nem hiúságból szolgálunk, hanem az Úrért tesszük. Ő tud a fel nem sorolt

legcsendesebb szolgálatokról is, és nagy örömmel fogadja.

Bizalommal, alázattal kérjük az Úr áldását a 2026-os esztendőre is!

Budapest, 2025. december 31. Müller György atya

Kitekintő 2025.12.30.

  1. Szent Család vasárnapján indult útjára a Zarándok app, a Zarándok ma weblap ima- és hitéletet támogató hangalapú mobilalkalmazása. Az applikáció célja, hogy egységes, letisztult és fókuszált módon támogassa a katolikus, keresztény hitéletet. Az app még fejlesztés alatt áll, de már most elérhetők benne a Zarándok ma honlap tartalmain kívül a január 1-én induló Biblia egy év alatt podcast magyar nyelvű anyagai, olvasásra alkalmas formában a Szentírás, különböző imádságok, lelki tervek és vezetett utak, amelyek segítenek az elmélyülésben és a rendszeresség kialakításában. Az applikáció nem egyszerűen tartalmak gyűjteménye, hanem egy lelki kísérő, amely segít nap mint nap visszatalálni az imához, az Istenre figyeléshez és a tudatos keresztény élethez. Mindebben segít a hangalapúság, hiszen a szöveges tartalmakat útközben is hallgatni lehet.
    Úton Istennel – elindult a Zarándok mobilalkalmazás.
  2. Magyar Kurír weblapon olvashatjuk, hogy Erdő Péter bíboros, prímás Szent Család vasárnapján hálaadó szentmise keretében zárta le az Esztergom-Budapesti Főegyházmegyében a jubileumi szentévet a budapesti Szent István-bazilikában. A bíboros rámutatott a szentmisén is jelen lévő missziós kereszt fontosságára: a szentév véget ér, de küldetésünk érvényes mindennap az idők végezetéig.
    A remény misszióra kötelez
  3. Vasárnap weblap Pengető rovatában olvashatjuk, hogy karácsonyi koncertet adott az Énekrevalók és a Budavári Kamarazenekar Budapesten. A kórus „Angyali ének” címmel karácsonyi hangulatú magyar és nemzetközi szerzőktől származó repertoárját adta elő zenekari kísérettel december 20-án a Budapest szívében található Párbeszéd Házában. Vörös Boglárka karnagy szerint: Mindegy, milyen stílus, ha hallatszik, hogy belülről fakad, akkor „betalál”
    Karácsonyi koncert a Párbeszéd Házában
  4. JEL újság weblapján az Irodalom rovatban olvashatjuk Antal Szilvia verseit, melyekből hitelesen sugárzik a hit olvasóira, hallgatóira. Személyiségének belső parancsa, hogy Istenbe vetett hitét embertársaiért kifejtett cselekedetei igazolják. Mint vallja: sokat jelent számára, ha másoknak reményt, bátorítást, szeretetet adhat.
    Szabadnapos angyalok
  5. Vatican News-ban olvashatjuk, hogy Szent Család vasárnapján délben, XIV. Leó pápa dolgozószobája ablakából köszöntötte a Szent Péter téren összegyűlt híveket. Az Úrangyala elimádkozása előtt mondott beszédében arra buzdította a keresztény családokat, hogy őrizzék meg a szeretet lángját, legyenek az evangéliumi remény fénye. A mai világ is rendelkezik „Heródeseivel”, a siker, a gátlástalan hatalom mítoszaival, amelyekért gyakran a konfliktusok magas árával kell megfizetnie. Ezzel szemben a Szent Család az üdvösség bölcsője, amelyben Isten teljesen ingyen átadja magát az emberiségnek – tanította a Szentatya.
    Őrizzük meg a keresztény családokban az evangéliumi értékeket

Híreink 2025.dec.28. – 2026.jan.4.

  • Január 1-én, újév napján vasárnapi miserendet tartunk.
  • Január 2-a első péntek, 5 órától gyóntatás, 6-tól szentmise.
  • A szentségimádás január 5-től folytatódik.
  • Megköszönjük Futakfalvi Beának, hogy tíz éven keresztül szervezte a kápolna-szépítők munkáját. Jan. 1-től ezt Pásztor Virág veszi át.

Programok a SarokPontban

  • Dobrosi Andrea Vandi Az én szegletem c. kiállítása január közepéig tart nyitva.

Kitekintő 2025.12.23.

  1. Zarándok Ma weblap Adventi ráhangolójában Kajtár Edvárd atya arra hív, hogy a karácsony előtti utolsó napokban ne pusztán külső készületben, hanem valódi belső elmélyülésben éljük meg az ünnepre hangolódást. Rámutat: az advent első szakasza a második eljövetelre, az ítéletre és a megtérésre irányítja figyelmünket, december 16. után azonban a liturgia már kifejezetten Jézus első eljövetelére, a karácsony misztériumára összpontosít.
    Élet van bennünk a Szentlélektől
  2. Magyar Kurír weblapon olvashatjuk, hogy december 20-án rendezte meg az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye Szent Erzsébet Karitász Központja a „Gyermekek a gyermekekért” elnevezésű hagyományos rendezvényét a budapest-városmajori Jézus Szíve plébániatemplomban. Közel 200 gyermek vehetett át névre szóló gazdag ajándékcsomagot Erdő Péter bíboros, prímástól és Herczegh Anitától, a Katolikus Karitász jószolgálati nagykövetétől.
    Gyerekeket ajándékozott meg Budapesten a Karitász
  3. Keresztény Értelmiségiek Szövetsége weblapján a Hitből pajzsot podcast sorozatának záró részében Süveges Gergő újságíró beszél arról, hogy miért érzi úgy, hogy jó helyen van a Római Katolikus Egyházban, és hogyan válhat egy közösség valódi erőforrássá az ember életében.
    Élő közösség
  4. 777 weblapon érdekes írást találhatunk, amelyben Habodász István mondja el gondolatait: „Mindennapi utamon, a reggeli dugóban ülve gyakran imádsággal indítom a napot, keresve a csendet és az Isten felé fordulás lehetőségét a zajos hétköznapokban. Egy ilyen alkalommal váratlan üzenet állított meg és késztetett elmélyülésre: egy óriásplakát egyszerű, mégis súlyos felszólítása. A hétköznapi környezetben megjelenő mondat nem magyaráz, nem vitázik, csak irányt mutat. Ez az írás annak a belső megállásnak és továbbgondolásnak a lenyomata, amely ebből a találkozásból született”
    Járjatok templomba – egy mondat, amit nem lehet kikerülni
  5. Vatican News weblapján olvashatjuk Leó pápa utolsó szentévi katekézisét. A jubileumi év végéhez közeledve XIV. Leó pápa emlékezteti a hívőket, hogy ennek az évnek a legnagyobb ajándéka időtlen. A remény továbbra is formálja az Egyház útját, és mindenkit arra hív, hogy maradjon zarándok, akik életet és megújulást teremtenek.
    Maradjunk a remény zarándokai!

Híreink karácsony hetére

  • December 23-ig – vasárnap kivételével – minden reggel ½ 7-kor roráte szentmise van a kápolnában.
  • Ebben a naptári évben december 23-án lesz az utolsó szentségimádás. A szolgálat január 4-től folytatódik.
  • Az ünnepi gyónási lehetőségek:
  • dec. 22. hétfő délután 5-től 6-ig
  • dec. 23. kedd délután 5-től 7-ig
  • December 24-én délután 4 órai kezdettel betlehemes játék.
  • Éjféli mise után mindenkit szeretettel hívunk egy pohár forralt borra a SarokPontba.
  • December 25-én, karácsony napján vasárnapi miserendet tartunk.
  • December 26-án reggel 8-kor lesz szentmise.
  • Megköszönjük Futakfalvi Beának, hogy tíz éven keresztül szervezte a kápolna-szépítők munkáját. Jan. 1-től ezt Pásztor Virág veszi át.

Programok a SarokPontban

  • Dobrosi Andrea Vandi Az én szegletem c. kiállítása január közepéig tart nyitva.

Ünnepi miserend