Sok szeretettel hívunk mindenkit a tanév utolsó Taizéi imaórájára a SarokPontba jövő hét szerdán 06.17-én 19.30-tól!
Kategória: Hírek
Kitekintő 2026.06.9.
- A Magyar Kurír weblapján olvashatjuk, hogy 2026–27-ben három jelentős, Olofsson Placid bencés szerzetessel kapcsolatos jubileumról emlékezhetünk meg: születése 110., letartóztatása 80. és halála 10. évfordulójáról. Ezekhez kapcsolódva egyháztörténeti konferenciát szerveztek június 4–5-én a Pannonhalmi Főapátságban.
Placid atya embersége és szellemi öröksége - A Zarándok ma weblap Hitélet rovatában olvashatunk a arról, hogy egy svédasztalos étteremben megvalósuló viselkedéshez hasonlítja a szerző egyes embereknek a Bibliához való kapcsolatát. Ugyanakkor azt is elmondja, hogy Isten soha nem állította, hogy a Biblia egy svédasztal lenne, ahol nyugodtan válogathatunk.
Jártál már svédasztalos étteremben? - A 777 weblap beszámolójában olvashatjuk, hogy nemrég egy igazán érdekes beszélgetésre került sor a Friderikusz Podcast egyik adásában, melyben a zene csodálatos világába nyerhettünk betekintést egy rendkívül intelligens és érzékeny lelkű fiatal zongoraművész, Boros Misi szemüvegén keresztül. Bár az előadóművészet sokunktól távol áll, szavai, melyek a zene iránti mélységes szeretetről és alázatról tanúskodnak, elérik az ember lelkét, ezáltal egy kicsit mi is részesei lehetünk ennek.
Isten azért engedett művészetet csinálni az embernek, hogy még Őt is meg tudja lepni - A Vatican News weblapján olvashatjuk, hogy Spanyolországi apostoli látogatása első napján, szombaton este XIV. Leó pápa imavirrasztást tartott a fiatalokkal Madrid „Plaza de Lima” terén. A helyi hatóságok adatai szerint 600 ezren vettek részt az eseményen. A Szentatya a beszéde végén küldetéssel bízta meg őket: legyenek emberek, hús-vér férfiak és nők.
Legyetek emberek, ahogyan Krisztus is az, a tökéletes ember! - Az EWTN katolikus TV honlapján hallhattuk (nézhettük) Angelica anya tanításait.
Kedvcsinálónak minden érdeklődőnek a figyelmébe ajánljuk Angelica anyának a TV-ben leadott egyik tanítását, melynek a címe „Világosság és sötétség”
Angelica nővér egyéb tanításai az alábbi linken érhetők el:
Angelica anya tanítása
Kitekintő 2026.06.2.
- A Magyar Kurír weblap beszámol arról, hogy az esztergomi bazilikában a papság és a hívek tapssal fogadták a főpásztort, aki több mint három hónap után, pünkösd ünnepén mutatkozott először a nyilvánosság előtt. A Magyar Kurír riportere Erdő Péter bíborossal beszélgetett a betegsége és gyógyulása során tapasztaltakról, istenkapcsolatról és jövőről.
„Mindenért hálát adtam, és mindenre fel voltam készülve” - A Zarándok ma weblapon közös imádságos összefogásra hívja a híveket Fábry Kornél atya Magyarországért és a világon élő minden magyarért. A június 1-től december 31-ig tartó kezdeményezés célja, hogy 15 millió Üdvözlégy Mária hangozzon el nemzetünkért; az imák rögzítését és a közös számláló követését a „Zarándok.ma” ima applikációja segíti.
Imádkozzunk együtt Magyarországért – 15 millió Üdvözlégy nemzetünkért - A 777 weblap beszámolójában olvashatjuk, hogy Pindroch Csaba Jászai Mari-díjas színművész tett tanúságot a 777 szervezésében magvalósuló pünkösdi imaesten. A színész megragadó őszinteséggel mesélt hitéről, életének kiemelkedő állomásairól. Hiteles és őszinte szavakat hallhattunk tőle pünkösdhétfőn.
„Boldogság, hogy megvallhatom a hitemet” - A Vatican News weblapján olvashatjuk, hogy XIV. Leó pápa május 30-án szombaton este a Vatikáni Kertek Lourdes-i Miasszonyunk-barlangjánál imádkozta el a rózsafüzért, online kapcsolatban a világ Mária kegyhelyeinek jelentős részével, akik együtt kérték a Szűzanya közbenjárását a világ békéjéért. Leó pápa beszéde a rózsafüzér imán:
A béke mindig lehetséges, mert Isten ajándéka - A KÉSZ (Keresztény Értelmiségiek Szövetségének) honlapján olvashatjuk, hogy a szövetség tavaszi küldöttgyűlésének középpontjában a közösség, a hit és a felelős keresztény jelenlét kérdései álltak (A rendezvényt május 15–17. között rendeztek meg Törökszentmiklóson). Arról is szó volt, hogy miként lehet ma hitelesen, reményt adva jelen lenni egy megosztott és gyorsan változó világban.
Nem kisebbségben vagyunk, hanem küldetésben
Kitekintő 2026.05.26.
- A Magyar Kurír weblap Erdő Péter bíboros, prímás május 24-én közzétett, pünkösdi videóüzenetét adta közre, amelyben a Szentlélek ünnepének jelentőségére hívta fel a figyelmet. A bíboros úgy fogalmazott: ezen a napon Isten az egész világ számára ajánlotta fel azt a kegyelmet, amely azóta is érinti az embereket, és amely ott van mindannyiunk lelkében, különösen azokéban, akik valamiféleképpen már Krisztushoz kapcsolódnak.
A Szentlélek kegyelme szeretetet, békét és nyugalmat hoz - A Zarándok ma weblap beszámol arról, hogy az áprilisi Zarándok est vendége Simon Dávid soproni plébános volt, aki Pécsen tartott előadásában az imaélet egyik legőszintébb és legégetőbb kérdését járta körül: miért nem imádkozunk, illetve ha imádkozunk is, miért nem imádkozunk eleget?
Simon Dávid atya előadása az imaélet mélységéről - A 777 weblap beszámolójában olvashatjuk, hogy idén is megrendezésre kerül az Ez az a nap! országos dicsőítő és imaalkalom, amelynek ezúttal Szeged új stadionja, a Szent Gellért Fórum ad otthont május 30-án. Három napra rá pedig Budapesten tartanak hálaadó estet a szervezők. Az Ez az a nap! továbbra is arra hív, hogy Jézus Krisztus nevét emeljük fel közös, felekezeteken átívelő dicsőítésben; az evangélium egyértelmű és bátor hirdetésében; valamint imádságban az egyházért, Magyarországért és Európáért.
Szeged ad otthont az idei Ez az a nap!-nak május 30-án - A Vatican News weblapján olvashatjuk, hogy ahol jelen van a Szentlélek, ott megvalósul a testvériség és mindenki a szeretet egyetlen nyelvén beszél. Isten, a szerető Atya Lelke egyesíti és összehangolja a különbözőségeket, megvalósítja a népek közötti békét – tanította Leó pápa Pünkösdvasárnap délben, a Regina Coeli elimádkozása előtt mondott beszédében.
Kérjük a Szentlelket, hogy nyissa ki a még bezárt ajtókat! - A Magyar Kurír weblap beszámolójában olvashatjuk, hogy május 23-án, pünkösd szombatján, a somlyói nyereg Hármashalom-oltáránál 12.30-tól mutatták be a fogadalmi nagybúcsú ünnepi szentmiséjét, melynek főcelebránsa és szónoka idén Székely János szombathelyi megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke volt.
Kapaszkodjunk Krisztus kezébe, és építsük újra a jövőnket!
Hírek május 24-31.
- Májusban a reggeli mise, majd a rózsafűzér után a lorettói litániát imádkozzuk a Szűzanya tiszteletére.
- Pünkösdhétfőn a reggeli szentmise 8 órakor kezdődik. Ezen a napon délután nem lesz szentségimádás.
- „A szentségimádás iskolája” folytatódik szerdán este 7 órától a kápolnában.
- Pünkösd hétvégéjén Isten bekorlátozhatatlan szeretetéről és a Szent Szív tiszteletéről készült dokumentumfilmet vetítik az Uránia mozi Dísztermében.
- Május 27-én – KIVÉTELESEN SZERDÁN – délután 4–6 között lesz a Teadélután SarokPontban.
- Véget ért az idei, 7 alkalomból álló Házaskurzus, amin 10 házaspár erősítette meg kapcsolatát. Köszönjük a közösség imáját.
- Kétheti rendszerességgel nem videós torna van, hanem gyógytornász tartja az alkalmat.
- Május 30-án, szombaton 11:00-17:00 között sportnapot szervezünk.
Kitekintő 2026.05.19.
- A Magyar Kurír weblap beszámol a május 16-án szombaton megrendezett idei tavaszi Nagymarosi Ifjúsági Találkozóról. Mottója az Apostolok cselekedeteiből vett idézet: „Mert Benne élünk, mozgunk és vagyunk – Benne vagy?” A nap főelőadója és a szentmise főcelebránsa ezúttal Fábry Kornél esztergom-budapesti segédpüspök volt; a zenei szolgálatot az egész nap folyamán az Emmánuel Közösség látta el.
Építsetek, merjetek, vállaljátok el! - A 777 weblapnak az „Életed kérdései” rovatában ezúttal Roland kérdéseire válaszol Szilágyi Szabolcs és Gájer László. A válaszokból kiderül, hogyan érthetjük meg a visszatérő bűneink mélyebb okait, miért nem szabad összekeverni a bűnbánatot a romboló bűntudattal, és hogyan segíthet az ima, az önismeret és az emberi kapcsolatok gyógyító ereje. Szó esik arról is, miként lehet politikai nézetkülönbségek közepette megőrizni a szeretetet és az egymás iránti tiszteletet a családban.
Politikai csaták a családban és bűntől való függések - A Vatican News weblapján olvashatjuk, hogy május 16-án szombaton délelőtt a Vatikánban találkozott Leó pápa a Genovai Főegyházmegye mintegy 600 bérmálásra készülő fiataljával, akiket 150 pap és hitoktató kísért el az audienciára. A Szentatya rögtönzött beszéddel köszöntötte őket, elmondva, hogy egy püspök számára nagy öröm a bérmálás ünneplése, viszont szomorúság, ha utána a fiatalok eltűnnek a plébániáról. Ezért kitartásra kérte őket Jézus Krisztus mellett:
Tartsatok ki Jézus Krisztus mellett! - A Vasárnap weblap Pengető rovatában olvashatunk arról, hogy visszatér a Katakombába a Talita Kum együttes. A Talita Kum együttes idestova két és fél éve teljesít zenei szolgálatot a budapesti Jézus Szíve Jezsuita Templom vasárnap esti miséin. Hangzásukat improvizatív hegedűjáték, jazzbe hajló zongorakíséretek, feszes ütemek, funky basszus és – ha ez mind nem lenne elég – egy különleges hangdrum is gazdagítja.
„A zene Istentől származik, Őrá érdemes mutatnia” - A KÉSZ (Keresztény Értelmiségiek Szövetsége) honlapján olvashatjuk, hogy a XI. Keresztény Film- és Könyvnapokon a keresztény párbeszéd lehetőségeiről, az ökumené kihívásairól és az egyház társadalmi szerepéről beszélgetett Makláry Ákos görögkatolikus pap, a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének elnöke, Szloboda József református lelkész és Nacsinák Gergely András ortodox pap. A résztvevők már a beszélgetés elején világossá tették: a párbeszéd nem puszta udvariassági forma, hanem keresztény kötelesség. A május 9-i kerekasztal-beszélgetést Keresztes Ilona újságíró moderálta az Uránia Nemzeti Filmszínházban.Krisztus személye összeköt minket