Lelkigyakorlat a mindennapokban

A lelkigyakorlatos csoport megtelt

Mobil Manréza – Kísért Imádság Hete

Személyesen kísért lelkigyakorlat a mindennapokban

a Karolina úti kápolnában

2023. január 29 – február 3.

Mi az imahét lényege?

A mi Istenünk a Szeretet, valójából fakad, hogy kapcsolatba akar lépni velünk, és szeretne kapcsolatban maradni velünk. Ezt a vágyát magunkban sokszor saját vágyunkként éljük meg és érzékeljük: mi is vágyunk az Istenre, a Vele való élő, személyes kapcsolatra. Ez a lelkigyakorlat egy olyan út, melynek során arra törekszünk, hogy megtapasztaljuk, hogy az Isten megmutatja Magát nekünk, kifejezi felénk a szeretetét. Ennek eszköze a kísért imádság hete, mely egy a mindennapokban végzett lelkigyakorlat, aminek keretében egy héten keresztül, saját életünk közepette, időt szánunk Istenre fél óra imádság és belső hozzáállásunk segítségével, a Szent Ignác által ajánlott imamódok alkalmazásán és a lelki kísérővel való megosztás személyes élményén keresztül.

Az imahét közös nyitó alkalommal kezdődik, a héten minden nap van egy egyéni beszélgetés a kísérővel, a végén pedig közös záró alkalommal fejeződik be. A kísérővel való beszélgetés lehet személyesen vagy online. A kezdő és záró alkalom a SarokPontban lesz, mindenki számára személyes jelenléttel.

A kezdő alkalom időpontja: 2023. január 29., vasárnap,16.30.

Kit érdekelhet az imahét?

Életkortól függetlenül bárkit, aki

  • Istennel való kapcsolatát szeretné mélyíteni
  • szeretne lelkigyakorlatozni, de nincs lehetősége kiszakadni a mindennapokból
  • szeretné a mindennapokban meghallani Isten hívását
  • szeretne az imájáról beszélni egy lelki kísérővel
  • vágyik arra, hogy imája jobban áthassa mindennapi életét.

A résztvevők vállalják,

  • hogy részt vesznek a kezdő és záró alkalmon (vasárnap délután és péntek este)
  • naponta kb. fél órát imádkoznak a Szentírással
  • reflektálnak imádságos tapasztalataikra
  • naponta kb. fél óra időtartamban beszélnek erről a tapasztalatról kísérőjükkel.

A lelkigyakorlat ingyenes, de a lelkigyakorlat végén lehetőség van adománnyal támogatni szolgálatunkat.

Ha kedvet kaptál, ha megmozdult benned a vágy, hogy ezen a héten tudatosabban odafigyelj Isten jelenlétére az életedben, és a kísért imádság hetének időpontja alkalmas számodra, hogy vállald a plusz időt a mindennapjaidban a lelked „gyakorlatoztatására”, így jelentkezhetsz:

Töltsd ki ezt a Google-űrlapot: www.manreza.hu/karolina

(Ha kattintásra nem nyílik meg, írd be a címet a keresőbe.)

A küldés gombra kattintva a jelentkezés megtörtént, amiről személyes visszajelzést fogsz kapni. A kísérői kapacitás végessége korlátot szab a résztvevők számának, ezért a jelentkezéseket érkezési sorrendben fogadjuk be.

Jelentkezési határidő: 2023. január 20.

Szeretettel várunk:

Arendtné Salacz Nadine és a lelkigyakorlat kísérői