- A Zarándok ma weblap Életmód rovatában olvashatunk a „tini párok” veszélyeiről. Már a középiskolákban, vagy akár a magyar iskolarendszer szerinti általános iskola felső-tagozatán is kialakulnak az úgynevezett „tini párok”. Ez olyannyira általános tendenciává vált, hogy szinte az jelenti a furcsaságot, ha némely tinédzser inkább még várna ezzel. Gaspard Craplet atya arra biztatja a fiatalokat, hogy – mielőtt belevágnának egy ilyen párkapcsolatba – előbb készüljenek fel rá.
A „tini párok” veszélyei - A Zarándok ma weblap Hangoló rovata hívja fel arra a figyelmet, hogy ne dőljünk be mesterséges intelligencia (MI) segítségével manipulált kamu fotóknak. Korunk kommunikációjában felerősödnek az ilyen tendenciák, és ezeket az eszközöket gazdasági, politikai és ideológiai célokra is felhasználják. Az effajta visszaélések alkalmasak arra, hogy az embereket manipulálják és a társadalom destabilizálódásához is vezethetnek.
Ferenc pápa is az MI-t használók célkeresztjében - A Magyar Kurír weblapon olvashatunk arról, hogy „A holnapután iskolája” címmel pedagóguskonferenciát tartottak Esztergomban. Az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye köznevelési intézményeinek munkatársai a Szent Adalbert Központban gyűltek össze. A közel hatszáz pedagógus plenáris és szekciós előadásokon vett részt az egész napos konferencián. Előadók voltak: Martos Levente Balázs esztergom-budapesti segédpüspök, valamint Gloviczki Zoltán, az Apor Vilmos Katolikus Főiskola rektora. A konferenciát Erdő Péter bíboros, prímás üzenetben köszöntötte.
A holnapután iskolája - A Vasárnap weblap Pengető rovatában olvashatjuk, hogy friss statisztikák szerint az elmúlt év első negyedévében a keresztény zene volt a negyedik leggyorsabban növekvő zenei műfaj. Népszerűsége több mint kétszeresére nőtt az iparági szabványhoz képest, és nem úgy tűnik, hogy ez egyhamar lassulna. Egyes becslések szerint már a fiatalabb generációk tagjai teszik ki a keresztény zeneszámok hallgatottságának 45 százalékát a világon.
Szárnyalt a kortárs keresztény zene 2024-ben! - A JELújság Szemle rovatában olvashatunk a Történetek az árnyékból című könyvecskéről, melynek szerzője, a kárpátaljai Lőrincz P. Gabriella közvetlenül tapasztalta meg az orosz–ukrán háborút. A kötetben tizenegy szívbemarkoló történet által szólal meg a kárpátaljai magyar sors, különös formában.
Felszínre tört fájdalmak