- A Zarándok Ma weblapon olvasható, hogy az AED, (magyar elnevezése: Szükséget Szenvedő Egyház) pápai jogú világi intézmény november 17-22 között immár tizenötödik alkalommal szervezte meg a „Tanúk éjszakáját” Franciaország-szerte. Az esemény, amely a világ különböző pontjain zajló keresztényüldözésekről első kézből tudósít, mára a vallásszabadság egyik legfontosabb médiaeseményévé vált. Az AED szerint viszont évről évre nehezebb megszervezni. Az egyéb részletekről a cikkben olvashatunk.
A vallásszabadságról: Egyre nehezebb megszervezni a „Tanúk éjszakája” nevű eseményt - A Magyar Kurír weblapon olvashatjuk, hogy a Forráspont ifjúsági eseményt 2018 szeptembere óta évente megrendezi a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) Ifjúsági Bizottsága, amelyre idén november 23-án került sor a budapesti BOK Csarnokban. Az esemény beszámolója:
Egy felemelő alkalom – Találkozás fiataloknak Jézussal a Forrásponton, szabadon - A 777 weblap oldalain olvashatjuk, hogy az első női országgyűlési képviselő Slachta Margit volt, őt követte Kéthly Anna. Bár nem álltak azonos ideológiai alapokon, mégis több dologban hasonlítottak, mint különböztek egymástól. Most szeptemberben jelent meg egy rövidfilm, amely e két nagyszerű nő életét meséli el nekünk. A róluk készült „Hősnők” című filmet az alábbi linken érhetjük el:
Imádkozik vagy politizál? - A Vatican News weblapja beszámol arról, hogy „Tu es Petrus” nemzetközi katolikus díjjal tüntették ki Erdő Péter bíborost Rómában. Az eseményről P. Vértesaljai László készített beszámolót, amit az alábbi elérhetőségen olvashatunk:
„Tu es Petrus” nemzetközi katolikus díjjal tüntették ki Erdő Péter bíborost - A JEL internetes újság Szemle rovatában Scott Hahn: „A negyedik kehely” című könyvét elemzi. A furcsa című kötet egy protestáns lelkész történetét meséli el, méghozzá azt, hogyan vált katolikussá a Szentírás alapos tanulmányozása közben, vezérfonalként hitünk legnagyobb ünnepét, a húsvétot követve.
A negyedik kehely