Kitekintő 2023.jún.13.

A Katolikus Ma weblap Ferenc pápa tanításáról ír, melyben a pápa elismeri a mai digitális galaxis óriási fejlődését és a benne rejlő pozitív lehetőségeket, egyúttal azonban felhívja a figyelmet, hogy a mesterséges intelligencia (MI) világában meg kell teremteni a megfelelő sajátos felelősséget. Ezt ő „algor-etikának” nevezi:
„Algor-etika”: új etika a mesterséges intelligencia (MI) felelősségteljes és etikus megközelítésére
Az idei 6 napos keresztény, református szervezésű Csillagpont fesztivál (2023. július 24-29.) történetében először az “Ez az a nap!” stábjával együtt szervezték meg a fesztivál pénteki, július 28-diki napját (Egyéb forrás hu: – Életre szóló találkozások.) A fellépő zenészekről, a szállás lehetőségekről, a jegyvásárlásról és egyéb részletektől bővebb információ itt olvasható:
EZ AZ A NAP! BALATON