Kitekintő 2023.febr.7.

A 777 weblapon Papp Miklós görögkatolikus pap és családapa felrázó vasárnap esti írásában Tolsztojra hivatkozva írja, hogy társadalmunkból kiveszett az elpuhultság bűntudata. A cikk címében felteszi a kérdést:
Miért nem gyónjuk meg, hogy semmit sem sportolunk?
A Magyar Kurír olvashatjuk Erdő Péter bíboros február 5-i szentbeszédét, amelyet a Budapest-Külsőferencvárosi Szent Kereszt-templomban bemutatott szentmiséjén mondott el:
Az élő közösséget mi magunk tudjuk megteremteni, a Szentlélek segítségével
Kipke Tamás katolikus újságíró édesapjára, illetve a tőle kapott világlátásra emlékezik a Keresztény Élet portálon írt írásával. Egy gondolat a cikkből: nem az az igazi romlás, ha életünk gyakorlata alatta marad az elveinknek, hanem ha az elveinket leszállítjuk mindennapi életünk színvonalára. Az érdekes cikk:
Háttérsugárzás
A híres ördögűző, Gabriel Amorth atya szerint II. János Pál ördögűző is volt, akit az ördög gyűlölt és rettegett. A Katolikus Ma weblap Lelkiség rovatában olvashatjuk: János Pál pápa gyakorolta az ördögűzést, és figyelmeztette az emberiséget: Az ördög aktívabb, mint valaha!:
Hogyan bőszítette fel II. János Pál pápa az ördögöt