Kitekintő 2022.okt.11.

 1. Az Őrtüzek Imádság Háza szervezésében a „Jöjjön el a Te országod” című 8 hetes közbenjáró imádság a magyar nemzetért és Európáért aktuális boldogság-mondása: Boldogok, akik sírnak, mert ők megvigasztaltatnak. (Mt 5,4):
  Részletek
 2. A Magyar Kurír tudósítását olvashatjuk az október 9-én a Szent Péter-bazilika előtti téren tartott ünnepi szentmiséről, melyen Giovanni Battista Scalabrini püspököt és Artemide Zatti szalézi testvért szentté avatták. Ferenc pápa homíliája:
  A keresztény hit arra kér, hogy sose érezzük felsőbbrendűnek magunkat!
 3. Papp Miklós görögkatolikus pap és családapa hagyományos vasárnap esti írása a 777 weblapon olvasható. Az inspirácót ezúttal is Tolsztoj naplója adja:
  Hogy kellene hűséges vizslaként Jézus mellett maradni?
 4. A Vasárnap weblap Pengető rovatában olvashatunk A Duna Televízió Jézus és… című 12 részes sorozatáról, amelyben Mező Misi, a Magna Cum Laude zenekar frontembere műsorvezetőként mutatkozik be. A sorozat egyrészt szakmákról, hivatásokról szól, de olyan emberekről is, akik Istent keresik. A sorozat szombat délutánonként 16:20-tól lesz látható a Dunán:
  Jézus és a mesterségek