Kitekintő 2022.jún.7.

A Magyar Kurír adja hírül, hogy Jézus, házasságunk középpontja címmel lelkigyakorlatot tartanak június 27. és 30. között Máriabesnyőn, az ötgyermekes házaspár, Gregor Gábor és Gregor Ágnes, valamint Ruskó Norbert kerekegyházi plébános vezetésével. A rendezvény mottója: „De akik az Úrban bíznak, új erőre kapnak, szárnyra kelnek, mint a sasok” (Iz 40,31).
Az előadókkal készült riport elérhetősége
Ezen a hosszú hétvégén ünnepeltük pünkösdöt, a Szentlélek eljövetelét. Karácsony és húsvét mellett kissé elhanyagolt ünnep, nincs körülötte annyi felhajtás, mint az előbbi két ünnep körül. A 777 weblap arra hív mindenkit, hogy a pünkösd utáni héten tartsunk egy hálaadó hetet:
Pünkösdi hálahét
A katolikus.hu weblapon olvashatjuk, hogy Pünkösdkor elindult a Magyar Katolikus Egyház Facebook-oldala. A híradást itt olvashatjuk:
Hírek
Ferenc pápa júniusi imaszándékáról olvashatunk a Vatican News honlapján:
A családokért kéri az imákat