Kitekintő 2021.nov.16.

A Magyar Kurír beszámol arról, hogy november 13-án a Pannonhalmi Főapátságban egy ifjúsági találkozón mutatták be az Énekelj az Úrnak énekeskönyv harmadik átdolgozott kiadását. A részletek itt olvashatók:
Énekelj az Úrnak átdolgozott új kiadása
A 777 weblap írásai között olvashatjuk Székely János szombathelyi megyéspüspök a “másként gondolkodóknak” címzett üzenetét. Ebben több kérdést is megfogalmaz, amelyeknek témája az azonosneműek házassága és a nemváltó műtét.
A gyermeknek joga van ahhoz, hogy édesanyja és édesapja legyen
A 777 weblap ír arról, hogy nehéz megtalálni annak módját, hogy elcsendesítsük a lelkünket. Sokszor egyik teendőnkből a másikba esünk, és így van ez vasárnap is. Így van az Istennel töltött időnkkel is. De mit tanítanak nekünk az elcsendesedésről, a lelki felkészülésről a múlt század vasárnapjai? Erről olvashatunk Lovas Csege írásában:
Futva jöttem elibéd – egy különleges vasárnap története
A YouTube csatornán hallgathatjuk meg Reményik Sándor – Valaki értem imádkozott című versét. Elmondja: Kurucz Ádám Konrád:
Valaki értem imádkozott