Kitekintő 2021.márc.30.

1. Keresztény szervezetek összefogásával Magyarországon is megjelent a fiataloknak szóló interaktív Biblia neked. A díjnyertes kötet a bibliatanulmányozás új dimenzióját nyithatja meg a fiatalok előtt.
Részletek megtudhatók a következő webcímen:

Biblia neked

Az alábbi címen pedig bele is lehet lapozni az újszerű bibliába:

Kezdőlap


2. A Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézet az ima világnapján: Szívünk imája mozgalmat indított, mivel az imának gyógyító ereje van. A mozgalom fővédnöke Áder János köztársasági elnök és felesége, Herczegh Anita.

Az intézet ezzel akar lehetőséget biztosítani, hogy imalánc indulhasson azokért a betegért, akikért hozzátartozóik, vagy akik magukért kérik az imát. Ezt egy kisfilmmel propagálják, amelyben a Miatyánkot mondják el a dolgozók. Az imát a köztársasági elnök felesége kezdi.


3. Virágvasárnap a nagyhét kezdete és egyben az ifjúság világnapja a katolikus egyházban 1985 óta, köszönhetően II. János Pál pápának. Ennek kapcsán osztjuk meg a fiatalok pápájának 2003 virágvasárnapján mondott imáját, ami ma is aktuális számunkra. A 777 weblapon olvashatjuk:

IMA A FIATALOKÉRT – II. JÁNOS PÁL PÁPÁTÓL