Kitekintő 2021.jan.19.

1. Ha valaki nem tudta volna meghallgatni csütörtökön este élőben Dr. Székely János püspök atya „A végidőkben élünk?” című előadását, akkor az alábbi linken (egy YouTube csatornán) ezt meghallgathatja (Az első 27 percben bevezető éneklés, illetve ráhangolódás hallható):

A végidőkben élünk?

          A Magyar Kurír összefoglalója az előadásról: ITT


2. A valaszonline.hu honlapon Erdő Péter bíborossal a „Vakcina, Makovecz, kényes ügyek” címmel készült exkluzív interjú teljes szövegét olvashatjuk:

Exkluzív interjú

          Kivonatosan a 777 weblap is ír erről: ITT


3. Hogyan lehetnénk alázatosabbak – és miért olyan fontos ez? címmel a vasárnap.hu weblapon Erdős Attila atya fordításában jelent meg egy elgondolkodtató érdekes írás az USA-ban élő Michael Rennier atya tollából. A cikk megtalálható:

ITT


+1. Az idei ökumenikus imahét országos megnyitóját a budapesti Szent István-bazilikában tartották január 17-én Erdő Péter bíboros, prímás és Steinbach József református püspök vezetésével. Az eseményről a Magyar Kurír tudósítása:

Az ökumenikus imahét országos megnyitója