Kitekintő 2021.jan.12.


1. Január 3-án jelent meg az Új Emberben nyomtatott formában, de most a Magyar Kurírban is olvasható interjú a máriabesnyői sportszerető plébánossal. A cikk bármikor aktuális, ezért egy kis késéssel most adjuk közre:

Fel kell jutni a csúcsra


2. A Katolikus.ma weblapon olvasható Dwight Longenecker atya írásának fordítása, amely napjainkat befolyásoló relativizmust elemzi. A cikk végén összegyűjtve tanácsokat is találunk arra, hogy hogyan védekezzünk a káros hatásai ellen. Az írás címe:

Mi az igazság? Az, amit én mondok neked!


3. Január 6-án lett online elérhető a „Garabandál, csak a Jóisten tudja” című élő szereplős film. Ez a film a tényekre alapozva sajátos szemlélettel mutatja be a Szűzanya 1961 és 1965 közötti megjelenését a Spanyolországi San Sebastián de Garabandalban. A film magyar felirattal rendelkezik, hossza: 1ó 36perc. Elérhetősége:

Garabandál, csak a Jóisten tudja

      Ugyanebben a témában megjelent egy magyar nyelvű (54 perces) dokumentumfilm is, 8 évvel korábban:

      Garabandál üzenete – magyarul