Kitekintő 2021.febr.23.

1. A Magyar Kurír tudósít arról, hogy ismét élőben közvetítik Barsi Balázs nagyböjti konferenciabeszédeit. A Ferences Rendtartomány YouTube-csatornáján az élő adás nagyböjt minden vasárnapján 18.30-kor kezdődik: Balázs atya először szentmisét mutat be, majd ezt követően mondja el az adott heti elmélkedését.

Részletek a konferencia-beszédekről


2. A Katolikus.ma weblap lelkiség rovatában olvashatunk „Bűnbánat és felelősség” címmel elmélkedést a bűnbánatról. Írta: Dwight Longenecker atya, fordította: Solymosi Judit

Bűnbánat és felelősség


3. A SZEMlélek értékmagazin bemutatja a magát baloldali feministának tartó apácát, Christiana Reemts OSB bencés apátnőt, aki a kölni Domradio-nak adott interjúban arról beszél, hogy az egyháznak meg kell változnia!

„Hát mind megőrültetek?” – kérdezi


4. A Családtudományi Szövetség szeretettel ajánlja figyelmébe online előadás-sorozatát, amelyet ” A család védelmében” a családok megerősítése céljából rendez. Első alkalom 2021. február 25-én csütörtökön délután fél hatkor lesz. Az előadás-sorozat megtekintése ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

A család védelmében


+1. A Keresztény Élet potrálon meghallgathatjuk Reményik Sándor: Jóakarat című versét Simorjay Emese előadásában.

Reményik Sándor: Jóakarat