Kitekintő 2020. október 13.

Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve ez a film az aktualitásán túlmenően jó alapot ad az elmélyülésre. Carlo Acutist most szombaton (október 10-én) avatták boldoggá Assisiben. Carlo Acutis a hit példája főként a fiatalok számára, de egyébként mindenkinek…

                    A boldoggá avatás híre a Magyar Kurírban

Nike cipőben, farmerban, rózsafüzérrel a kezében fekszik koporsójában a 15 éves korában meghalt Carlo Acutis, akinek élete példa lett sokak számára. Szerette Krisztust és a szegényeket, mindennap áldozott, virtuális kiállítást rendezett az eucharisztikus csodákról. Az életét bemutató kb. 1 órás film linkje (magyar felirattal):

Egy boldog ember élete – Carlo Acutis


A Médiaklikk videó-tárból lehívható a Barsi Balázzsal, életének fontosabb momentumait bemutató riportműsor, amely a Szerelmes földrajz című műsor keretében készült:

Visszafogad az ősi rend címmel


Október 15-én kerül a boltokba Beer Miklós váci megyéspüspökkel készített legújabb interjúkönyv Hozzád megyek címmel. Ennek néhány gondolatát idézi fel a SZEMLÉLEK értékmagazin.

A cikk címe és linkje:

Beer Miklós: Jézusra sosem volt jellemző a csöpögős, szirupos máz