Kitekintő 2020.dec.22.

1. Ferenc pápa a következő évre meghirdette a Szent József évet. Százötven éve nyilvánították Szent Józsefet az egyetemes Egyház védőszentjévé. Ebből az alkalomból kiadta az „Apai szívvel” kezdetű apostoli levelét Szent Józsefről. A Magyar Kurírban az apostoli levél teljes fordítása olvasható:

Apai szívvel


2. A 777 weblapon olvashatunk arról, hogy a sajtóban csak betlehemi csillagként emlegetik azt a ritka égi jelenséget, melynek december 21-én szemtanúi lehetünk az éjszakai égbolton. Néhány csillagász és teológus véleményét láthatjuk ebben a témában.

Tényleg a betlehemi csillagot láthatjuk?


3. A SzemLélek értékmagazin a szívmelengető sorozatában most nem egy együttest, dalszerzőt mutat be, hanem egy olyan szerzeményt, amely mindannyiunké lehet, s egy kicsit rólunk szól. A fő üzenete szerint ahol a békességed, ott az otthonod. Címe:

Ünnepre hangolva