Hírek dec. 20., vas.

Hétfőn, kedden és szerdán 5-7 óra között Gyuri atya és Bálint atya várja a gyónni érkezőket.

A keddi hittanórát Gyuri atya tartja este ½ 7 órai kezdettel, a járványhelyzetre tekintettel csak online

Láttuk csillagát napkeleten… címmel Molnár-C. Pál festményeivel, a Biblia szövegével, december 11-én kerül ki a nyomdából egy szép, kemény fedelű képeskönyvünk, ami gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt ajánlható. Megtekinthető a kápolnában vagy a MCP Múzeum kertjében, előre egyeztetett időpontban. Ára 2800,- Ft. Szeretettel: Csillag Éva

24-én a reggeli mise 8 órakor van. 13 és 16 óra között nyitva tartjuk a kápolnát, lehetőség van a betlehem meglátogatására és a csendes imádságra. Tervezzük, hogy amennyiben a korlátozásokat feloldják, karácsonykor tartunk éjféli misét is kápolnánkban, melyen a részvétel regisztrációhoz kötött lesz. Az éjféli mise megtartásáról a levelezőlistán küldünk tájékoztatást. Regisztrálni a szokásos linken lehet, december 23-án éjfélig. A telefonos regisztrációt Végh Pál fogadja. A linket és a telefonszámot ld. a járványhelyzet híreinél.

A karácsonyi pásztorjátékot idén rendhagyó módon tudjuk megtartani. December 24-én a YouTube-csatornán lehet majd megtekinteni a gyerekek által készített műsort és meglepetésünket.

25-én, Karácsony első napján vasárnapi miserend van. Csak a ½ 10-es és az esti 6-os szentmisére kérünk regisztrációt, viszont erre a napra a SarokPontot is megnyitjuk a szentmisén részt venni kívánók részére, így az egészségünket védő szabályok betartása mellett többen is biztonságosan részt vehetünk a karácsonyi szentmisén.

26-án, Karácsony másnapján reggel 8-kor és este 6-kor is lesz szentmise.

Édesapák imája, Édesanyák imája, Lelki Adoptáció
Az év végén érdemes egy pillanatra megállni és emlékezni arra, hogy kápolnánkban évek óta, heti egy alkalommal közösségben imádkoznak az édesanyák és az édesapák: férjükért, feleségükért, gyermekeikért, keresztgyermekeikért, unokáikért, és az általuk kiválasztott atyáért. Ezt szeretteinkért való őrtállásnak is nevezném, amikor is a Mennyei Atya kezébe helyezzük őket.

A Gyümölcsoltó Boldogasszony Kápolna hívő közössége eredendően hivatott arra, hogy a veszélyeztetett magzatokért imádkozzon. Az imádság kilenc hónapig tart. Általában a kápolna búcsúnapján, Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén kezdődik és kilenc hónap elteltével, december 24-én ér véget. Csak a mennyei születésnapunkon ismerjük meg azokat a gyermekeket, akiket imádságunkkal világra segítettünk. Hálát adunk Isten irgalmas szeretetének ezen megnyilvánulásaiért!      Szkladányi László                                                         

Szeretettel hívlak benneteket a2021. január 31–február 5. között tartandó kísért imádság hetére, mely egy mindennapokban végezhető, személyesen kísért szentignáci lelkigyakorlat, az idén a járványhelyzetre tekintettel online. A részleteket olvashatjátok majd a levelezőlistán.                               Arendtné Salacz Nadine