Kitekintő 2021.ápr.6.

1. A Szentatya húsvétvasárnap, április 4-én délben, a Szent Péter-bazilikában szűk körben bemutatott ünnepi szentmiséje után hagyományos módon ünnepi üzenetet intézett a katolikus hívekhez és minden jó szándékú emberhez. Az Urbi et Orbi áldás előtt mondott teljes beszédének magyar fordítását a Magyar Kurír oldalain olvashatjuk:

Ferenc pápa húsvéti Urbi et Orbi üzenete


2. Patsch Ferenc jezsuita szerzetes, pap a Pápai Gergely Egyetem fundamentális teológia tanszékének vezetője. Hivatásáról, jezsuita identitásáról, Rómáról, a filozófiáról, a biztonságról és a bizonytalanságról, húsvét titkáról kérdezte őt a Magyar Kurír. A riport itt olvasható:

Isten mint alap és szakadék


3. Mi lehetett a rosszabb: félni a haláltól vagy élni a bizonytalanságban? Ezt az érzést a tanítványok és az asszonyok is megtapasztalhatták nagyszombaton, de mi is átélhetjük manapság. Bese Gergő atya osztja meg gondolatait a 777 weblapon:

Nem a sötétségé, hanem a világosságé az utolsó szó